شستشو و نگهداري از قالي هاي پشمي

قالي هاي پشمي بسيار پر استفاده بوده و بسياري از افراد براي منزلشان از آنها استفاده مي کنند. اما اين محصولات داراي چه ويژگي اي هستند که آنها را منحصر به فرد مي کنند؟ خصوصيات قالي پشمي چيست و سوالات مشابه اين چنيني را قصد داريم براي شما پاسخ دهيم. قالي هاي پشمي از جهت قيمت معمولا تفاوت چندان زيادي با قالي هاي معمولي ندارند. به علت جنس به کار رفته در آنها معمولا ظاهر زخيم تري دارند. اين قالي ها داراي کيفيت بسيار مطلوبي هستند. در برابر رطوبت مقاومت بالايي دارند. بر اثر پا خوردن به سادگي فرسوده نميشوند و طول عمر آنها بالا است. اين پرز ها را به راحتي پس از راه رفتن مداوم روي آنها مي توانيد به حالت قبل به سادگي برگردانيد. از طرفي هم به خاطر پشم به کار رفته در آنها وزن نسبتا بالايي دارند. و گاهي شستشوي آنها کمي سخت تر است.

کاربرد قالي هاي پشمي در منزل

قالي هاي پشمي تنها يک مدل نيستند و انواع قالي پشمي وجود دارند. مانند تمام پشم و چله پشم. تمام پشم همان طور که از نام آنهم پيداست تمامي تار و پود آن از پشم بافته شده است. معمولا وزن سنگين تري داشته اما با دوام تر است. در قالي هاي چله پشم، پرزها از پشم نبود و تنها چله آن از پشم مي باشد. اين قالي ها کاربرد فراواني در منزل دارد. مي توانيد از آنها براي تمامي اتاق ها استفاده کنيد. چرا که مقاومت بالاي آن باعث خواهد شد تا با هر استفاده اي از کيفيت آن کم نشود. اگر شستشوي قالي براي شما دشوار است، براي محل هايي که آلودگي زياد دارند و نگران سنگيني آنها براي شستشو هستيد مي توانيد از انواع ديگر استفاده کنيد. اما در نظر بگيريد که امروزه شستشوي قالي کار چندان سختي نيست و قاليشويي هاي فراواني اينکار را برايتان انجام ميدهند.

نگهداري و تميز کردن قالي هاي پشمي

اگر به تازگي يک قالي پشمي خريداري کرده ايد و مي خواهيد.

بدانيد چطور بايد از آن نگهداري کنيد،

ما تمام سوالات شما را پاسخ داده ايم.

در ابتدا بدانيد براي شستشو، بهترين کار سپردن قالي به قاليشويي است

اين شرکت ها معمولا تجهيزات و وسايل مناسب اينکار را دارند

و شستشو به سادگي انجام مي شود.

اگر اين کار را خودتان ميخواهيد انجام دهيد،

-بايد بدانيد که کار دشواري رو به روي شما قرار دارد. بهتر است هر هفته حداقل يکبار به طور کامل فرش را جارو بزنيد. جارو زدن باعث خواهد شد تا رنگ فرش ديرتر کدر شود و شستشوي آنهم راحتتر باشد. علاوه بر اين گرد و خاک، گاهي برخي حشرات ريز ممکن است در ميان تار و پود فرش باشند که با چشم ديده نشوند. اين حشرات مي توانند به فرش آسيب برسانند. به همين دليل با جارو زدن آنها را از فرش بيرون خواهيد آورد.

منبع : https://afracarpet.com/weblog/woolen-carpets/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *